WPB200 печатач со етикети со 4 инчи

Краток опис:

Клучна одлика

 • Видови медиуми: Континуирано; јаз; црна марка; преклопување на вентилаторот и дупка со дупки
 • Повеќе сензори: црна ознака; растојание за позиционирање; сензор за празнина
 • Со про transparentирен капак, статусот на хартијата е на прв поглед
 • Поддржете надворешен држач за хартија и кутија за етикети
 • Дизајн на двоен мотор, помоќен

 • Име на бренд: Винпал
 • Место на потекло: Кина
 • Материјал: ABS
 • Сертификација: FCC, CE RoHS, BIS (ISI), CCC
 • Достапност на OEM: Да
 • Рок на плаќање: Т / Т, Л / Ц
 • Детали за производот

  Производи Видео

  Спецификација на производи

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки за производи

  Краток опис

  WPB200 е многу популарен меѓу печатачите со термички етикети. Дизајнот на двоен мотор го прави помоќен. Неговите типови медиуми се континуирани, празнини, црна ознака, преклопување на вентилаторот и хартиени дупки, со повеќе сензори како црна ознака, растојание за позиционирање и сензор за празнина. Дизајниран е со про transparentирен капак за да се направи видлив статусот на хартијата. Поддржува надворешен држач за хартија и кутија за етикети за проширување на капацитетот за ролна хартија.

  Вовед во производот

  WPB200_02 WPB200_03详情页3 详情页4

  Клучна одлика

  Видови медиуми: Континуирано; јаз; црна марка; преклопување на вентилаторот и дупка со дупки
  Повеќе сензори: црна ознака; растојание за позиционирање; сензор за празнина
  Со про transparentирен капак, статусот на хартијата е на прв поглед
  Поддржете надворешен држач за хартија и кутија за етикети
  Дизајн на двоен мотор, помоќен

  Предности на работа со Winpal:

  1. Предност во цената, групно работење
  2. Висока стабилност, низок ризик
  3. Заштита на пазарот
  4. Комплетна линија на производи
  5. Ефикасен тим за професионална услуга и услуга по продажбата
  6. 5-7 нов стил на истражување и развој на производи секоја година
  7. Корпоративна култура: среќа, здравје, раст, благодарност


 • Претходно: WP300 80MM печатач за термички прием
 • Следно: WP260 80MM печатач за термички прием

 • Модел WPB200
  Печатење
  Метод на резолуција 8 точки / мм (203DPI)
  Метод на печатење Директен термички
  Брзина на печатење 152 mm (6 ”) / S
  Макс. Ширина на отпечаток 108 mm (4,25 ”)
  Тип на медиум Континуирано, јаз, црна марка, преклопување на вентилаторот и дупка со дупки
  Ширина на медиумот 20-118мм (0,78 ”-4,4”)
  Дебелина на медиумот 0,06 ~ 0,25мм
  Должина на етикетата 10 ~ 1.778 mm (0,4 ”~ 90”)
  Капацитет на ролна етикета 127 mm (5 ”) OD (надворешна рана)
  Прилог Пластика со двојни ledидови
  Физичка димензија 211 (D) × 240 (Ш × × 166 (H) mm
  Тежина 2,15 кг
  Процесор 32-битен RISC процесор
  Меморија 4MB Flash Memory, 8MB SDRAM, читач на SD картички за проширување на Flash меморија, до 4 GB
  Интерфејс USB
  Внатрешни фонтови 8 алфа-нумерички фонтови за битмапа, фонтовите на Виндоус се вчитуваат од софтверот
  Карактер на баркод
  Баркод 1Д бар-код: Шифра 39, Код 93, Код 128UCC, Код 128 подмножества A, B, C, Codabar, меѓусебно 2, 5 EAN-8, EAN-13
  Додаток на EAN-128, UPC-A, UPC-E, EAN и UPC 2 (5) цифри, MSI, PLESSEY, POSTNET, Кина POST
  2Д бар-код : PDF-417, Максикод, Матрица на податоци, QR-код
  Ротација на фонт и баркод 0 ° 、 90 ° 、 180 ° 、 270 °
  Команди TSPL 、 EPL 、 ZPL 、 DPL
  Состојба на животната средина Работа: 5 ~ 40 ° C, 25 ~ 85% без кондензација, Складирање: -40 ~ 60 ° C, 10 ~ 90% (не кондензирачко)

  * П: Која е вашата главна линија на производи?

  О: Специјализирани за принтери за прием, печатачи за етикети, мобилни печатачи, Bluetooth-печатачи.

  * П: Која е гаранцијата за вашите печатачи?

  О: Една година гаранција за сите наши производи.

  * П: Што е со стапката на дефект на печатачот?

  О: Помалку од 0,3%

  * П: ШТО МО CЕМЕ да сториме, ако стоките се оштетени?

  О: 1% од деловите на FOC се испорачуваат со стоката. Ако е оштетен, може да се замени директно.

  * П: КОИ СЕ ВАШИ УСЛОВИ ЗА ДОСТАВА?

  О: ЕК-РАБОТИ, FOB или C&F.

  * П: Кое е вашето водечко време?

  О: Во случај на план за купување, околу 7 дена пред време

  * П: Со какви налози се компатибилни вашите производи?

  О: Термички печатач компатибилен со ESCPOS. Печатач со етикета компатибилен со емулацијата TSPL EPL DPL ZPL.

  * П: КАКО ГО контролирате квалитетот на производот?

  О: Ние сме компанија со ISO9001 и нашите производи имаат добиено CCC, CE, FCC, Rohs, BIS сертификати.