Совети за тоа како да го изберете вистинскиот термички печатач за вашиот бизнис

Во денешно време, термичките печатачи се користат сè пошироко, а исто така имаат се повеќе и повеќе функција. Па, кој термички печатач е соодветен за вас?

Постојат многу различни типови и функции на печатачи на пазарот по ваш избор, некои за потврди за печатење, други за етикета за печатење и други за употреба во мобилна телефонија. Според различните барања, во овој напис ќе покажеме три типа на термички печатачи.

https://www.winprt.com/wp200-80mm-thermal-receipt-printer-product/

>Принтер за потврда. Меѓу другите, нашиот модел WP200 е особено препорачан кога треба да го користите во угостителската индустрија. И, имаме четири брзини на печатење во овој тип за избор, 200 mm / s, 230 mm / s, 260 mm / s и 300мм / с. Покрај тоа, таа исто така ја поддржува функцијата на редици и избегнување на пропуштање на редот.

https://www.winprt.com/wpb200-4-inch-label-printer-product/

>Печатач за етикети. WP-300B е работниот коњ на печатачите поради дизајнот на двоен мотор. Максималната брзина на печатење е 152mm / s. Има повеќе сензори, црна марка, растојание за позиционирање и сензор за празнина. Покрај тоа, тој исто така поддржува надворешен држач за хартија и кутија за етикети, така што тоа е многу популарно во супермаркетите и логистиката.

https://www.winprt.com/wp-q3a-80mm-mobile-printer-product/

> Двајцата претходно воведени се десктоп печатачи, подолу е мобилен печатачWP-Q3A. Ова е печатач за потврда и етикета, со функција за заштеда на енергија. И поддржува печатење на логото на НВ и повеќекратно печатење со 1Д и 2Д код. Значи, тој е широко користен во банкарството, болниците, спортската лотарија и на други полиња.

 

Во Winpal работиме секој ден за да можеме да иновираме и да го понудиме најдобриот производ во печатари кои совршено ги исполнуваат барањата на нашите клиенти. Ако треба да дознаете повеќе за сè што можеме да понудиме, не двоумете се да контактирате со нас. 


Време на објавување: јули-30-2021 година