Компанија

Профил на компанијата

Гуангжу Винпрт Технологија копродукции, Ltd е специјализирана за истражување, развој и производство на пос печатачи: печатач за термички прием, печатач за етикети и преносен печатач повеќе од 10 години. Сега сме лоцирани во пилотската зона Нанша за пилот на градот Гуангжу со уникатен увоз и извоз пристап до транспорт.

Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и имаат добиено CCC, CE, FCC, Rohs, BIS сертификат за безбедност. Нашата фабрика има повеќе од 700 вработени и 30 техничари за истражување и развој. Добро опремените производни линии и одделот за инспекција можат совршено да го контролираат неисправна стапка на печатач помала од 0,3%. Како резултат на продуктивноста и производите со голема сигурност, можеме да обезбедиме OEM и ODM услуга за побарувачката на различните клиенти и да го задоволиме задоволството на клиентите.

Како водечка марка во областа на печатачот, WINPAL се придржува до иновациите во технологијата на печатачот, континуирано дизајнира и произведува нови функционални печатачи за клиенти секоја година. Со нашите високо квалитетни производи и извонредна услуга за клиенти, добивме глобална продажна мрежа достигнувајќи повеќе од 150 региони и земји, како што се ДУБАИ, САД, БРАЗИЛ, ГЕРМАНИЈА, ТУРЦИЈА, ФРАНЦИЈА, ИТАЛИТАЛ, ШПАНИЈА, ТАЈЛАНДА, ИНДИЈА и така натаму. WINPAL ужива голем успех со партнерите од целиот свет.

Култура на компанијата

ВИЗИЈА

Да се ​​биде професионален производител на печатачи и ефикасен снабдувач на услуги.

МИСИЈА

Создадете вредност за општеството, обезбедете услуги на клиенти и постигнете идеали за вработените.

ДУХ

Професија, апсорпција, иновација, надминување.

ВРЕДНОСТ

Сигурност, иновации, креативност, задоволство на клиентите, взаемна корист и ситуација на победа.

КУЛТУРА

Среќа, здравје, раст, благодарност.

СТАВ

Направете клиент задоволен и направете го клиентот да се пресели.

Сертификат за компанија

 • timthumb
 • timthumb (1)
 • timthumb (2)
 • timthumb (3)
 • timthumb (4)
 • timthumb (3)
 • timthumb
 • timthumb (2)
 • timthumb (1)
 • timthumb (6)
 • timthumb (5)
 • timthumb (4)